OPIS : Dany’s Bienenwohl Maxipack 1000 ml vaš je vrhunski izbor za učinkovitu njegu pčela. Ovo pažljivo dizajnirano pakiranje sadrži vrhunsku otopinu dihidrata oksalne kiseline i prah saharoze u kombinaciji kako bi se stvorila optimizirana disperzija. Savršeno prilagođen za korištenje u košnici, nudi vašim pčelama njegu i podršku koja im je potrebna da zdrave prežive zimu.
BienenWohl 1000 ml. (kada se izmiješa)
Ima službeno odobreno za liječenje varoe u Austriji.
Vrlo učinkovit i koristi se dugi niz godina s najboljim rezultatima.
Dolazi s vrećicom praška i bočicom s fluidom. Pomiješajte prah u bočicu, protresite i spremna je za upotrebu.
BienenWohl je mješavina biljnih ekstrakata i različitih kiselina koja će ubiti varou, ali ne i pčele.
30-50 ml. potrebno je za tretiranje kolonije zimi.
Ljetni tretman (Block tretman) je 4 x 30-50 ml. sa 6 dana pauze između svakog tretmana.
*******************************
Iskustva iz prakse:
Osnovni preduvjet za dobar početak proljeća je rezidualno uklanjanje varoe u studenom-prosincu prethodne godine. Ovisno o vremenu i stanju zajednica, to može biti između kraja listopada i Božića. Po mom mišljenju, uklanjanje varoe nakon zimskog solsticija dolazi prekasno. Pčele primjećuju produženje dana i započinje matica s leglom, čak i ako samo u malim područjima. To znači da još prisutne grinje više nisu u našem dosegu. Za ovaj tretman dovoljno je 6-10 ml BienenWohla po koloniji . Uvijek prethodno zagrijte BienenWohl na oko 30°C i dobro protresite.
Da biste spriječili eventualnu proljetnu navalu grinja, možete tretirati 3 puta u ožujku-travnju (cvat vrbe, obratite pažnju na točne upute za primjenu) u razmacima od 7 dana (tri vikenda) s BienenWohl-om – količina cca. 8 ml . Ovaj tretman pokreće vrlo jaku akciju čišćenja u zajednicama, ali nije apsolutno neophodan ako postoji dovoljno i kontrolirano ublažavanje reziduala u prosincu. Međutim, to je neophodno kada se kolonije inkubiraju ili se počnu snažnije razmnožavati u siječnju .
Zbog pojačanog čišćenja, eventualno krečno leglo nestaje iz svih zajednica u kratkom vremenu. Kod slabih kolonija treba koristiti samo 3-5 ml; takve kolonije treba utopliti nakon tretmana. U proljeće, prskanje (na pčele , između okvira- ne na saće!) Bienenwohlom je također vrlo učinkovito.
Sav ovaj posao treba prilagoditi području ispaše, vremenskim prilikama i godišnjem dobu, tako da može doći do znatnih vremenskih razlika. Za vrijeme unosa meda u pravilu se ne smiju provoditi nikakvi tretmani. U svibnju uzimam 1-3 poklopljena saća legla iz svake zajednice zajedno sa stalnim pčelama za formiranje podmlatka, opskrbljujem ih gotovim matičnjakom iz vlastitog uzgoja ili još bolje maticom iz kontroliranog uzgoja . Ove mlade zajednice, ili ponekad umjetni rojevi, zatim se izgrađuju do jeseni uz polagano hranjenje i redoviti tretman BienenWohl i čine osnovu novih zajednica za sljedeću godinu (uvijek s mladim maticama, glavno tretiranje u srpnju-kolovozu BienenWohl )
Tretman BienenWohl za zajednice koje se ne koriste za proizvodnju meda dopušten je tijekom cijele godine i također ima smisla. Na taj način populacija varoe ne može previše porasti do kraja srpnja. Po mom mišljenju, ovo “ne dopustiti da se populacija varoe previše razvije” je najvažniji preduvjet za zdrave zajednice u jesen i zimu.
Znamo da se u međuvremenu u našim zajednicama zbog varoe namnože mnogi virusi koji su onda stvarni uzrok uginuća pčelinjih zajednica. Virusom zaražene kolonije mogu umrijeti sa samo 1000-2000 varoa, dok su kolonije sa 6000 “zdravih” grinja još uvijek žive. Nosilac virusa u svim slučajevima je grinja varoa svojim sisanjem na pčelinje kukuljice. Virusima (DWV, ABPV) dokazano je potrebna varoa za masovno razmnožavanje, tj. kolonije s visokom populacijom grinja u pravilu imaju i mnogo virusa (2014.). Naknadni masovni gubitak pčela ili smrt je proces čišćenja za pčelinje zajednice, koji, međutim, većina zajednica ne preživi.
Tretirajte sve kolonije s BienenWohl i odmah ih nahranite. Na ovaj način najmanje 90% svih grinja uklanja se jednom operacijom, zajedno sa svim virusima na tim košnicama. Sljedeće zimsko leglo može rasti zdravo.
Primjer: Glavna obrada samo s Bienenwohlom:
Potrebna je 6-kratna aplikacija, po mom iskustvu, od sredine srpnja do kraja kolovoza u razmaku od 6-7 dana sa svim zajednicama u isto vrijeme, tijekom prihrane (15-20ml) – kontinuirani tretman!
Ako već postoji neočekivano visoka populacija grinja na pčelinjaku u ovom trenutku (pogreške iz prethodne godine), možda već postoji predatorstvo, tada po mom mišljenju više ne možete spasiti te kolonije samo s BienenWohlom. U tom kontekstu, važno je znati da kolonije koje su već pogođene umiru još brže sa svakim tretmanom, bez obzira na vrstu. U svim slučajevima faktorske bolesti igraju ulogu (leglo je bolesno, zaraženo virusima, nozema). U ovom slučaju potrebna je kombinacija s drugim tretmanima (npr mravlja kiselina ili timol trakama ) a ostatak zajednice tretirate BienenWohlom (ljeti 15-20 ml , prethodno zagrijana), hranite u isto vrijeme i dohranjujte pogačama. Uz pretpostavku dobre mlade matice, takve će zajednice lako nadoknaditi ovaj gubitak legla i razvit će se zdrave zimske pčele. Vrijeme je uvijek važno – kada što trebam učiniti? Ova metoda ima budućnost.
Budući da nakon svakog tretiranja u kolovozu, rujnu uvijek ostaju grinje (bez obzira koje se sredstvo koristilo), zarazu varoom treba suzbijati od 15. rujna i u listopadu, inače će se ove grinje već ponovno razmnožiti zbog aktivnosti legla. pčele. Ne poznajem bolju i jednostavniju metodu od BienenWohl tretmana u intervalima od 3-4 tjedna s cca. 10-12 ml po koloniji. (1. listopada/15. listopada/1. studenog/15. prosinca). Ne oslanjam se na doktrine koje tvrde da treba provjeriti stopu prirodne smrti grinja i djelovati u skladu s tim. Grinje sam davno prestao brojati (nasumično uzimanje uzoraka), puno je važnije promatranje letne rupe. Ovo je već iznenadilo mnoge pčelare. Brzina leta je posebno visoka u to vrijeme (tiha grabežljivost).
S ovim aplikacijama ništa ne prepuštam slučaju. Osobito čišćenje susjednih kolonija oštećenih varoom donosi ogromnu ponovnu invaziju na vlastiti pčeljinjak i može trajati nekoliko tjedana do studenog.
Ako je jaka navala pčela s varoom, radim tretmane u razmacima od 7 dana sa 6-10 ml BienenWohl-a, ali tada provjeravam košnicu. Na ovaj način uhvatio sam oko 500 varoa grinja po koloniji (40 kolonija – 1 mjesto) svaki tjedan u rujnu-listopadu 2000. u razdoblju od 8 tjedana, što je oko 4000 grinja po koloniji nakon glavnog tretmana (čuo sam za pčelari koji su daleko premašili ove brojke). Svi moji susjedi na ovom postolju izgubili su sve svoje kolonije (ukupno 45) u tom razdoblju. Sve su moje kolonije prezimile. Ovo je također znak velike tolerancije pčela na BienenWohl (količina je ta koja se računa!).
aplikacija:
Ne znam za jednostavniju, sigurniju i bržu metodu od polijevanja BienenWohl.
Princip je: što je vanjska temperatura niža i što je sezona kasnija, to više treba smanjiti količinu. Sve je stvar osjećaja. Ako niste sigurni u pravu količinu, trebali biste upotrijebiti štrcaljku. Trebam oko ¼ litre BienenWohla za 30 zajednica na dva okvira. Najveća greška koju možete učiniti je nanijeti previše u hladnoj sezoni. Ako pčele više ne mogu ispariti količinu, odletjet će, dakle: manje je više.
Preostalo (zadnje) ublažavanje u prosincu danas bi trebalo biti samo po sebi razumljivo, ne ispod 0° do +5°C vanjske temperature, bolje na 8-10°C – količina cca.6-10ml . Uvijek je dobro imati mogućnost izbora dana tretiranja u jesen prema vremenu, tj. lijep topao dan nakon tretiranja uvijek je povoljan za pčele.
Ovim izvješćem o iskustvu samo želim pojasniti da se kontrola grinja danas proteže tijekom cijele godine i da treba usvojiti način rada ili upravljanja zajednicama koje moraju biti usmjerene prema ritmu razvoja pčelinje zajednice. . To jednostavnim jezikom znači: dosljedno upravljanje varoom, populacija grinja mora se održavati ispod praga oštećenja tijekom cijele godine i također kontrolirati. Svima mora biti jasno da sve to uključuje rad. Također mora biti jasno da je sve to povezano s novcem. Tko štedi na najboljim tretmanima u pčelarstvu i ne vodi računa o pčelinjem društvu, taj se, po mom mišljenju, ništa ne razumije u pčelarstvo. Pčelarstvo mora biti isplativo prodajom visokokvalitetnih proizvoda. Integrirao sam biološki BienenWohl u svoju metodu rada i postigao sam najbolje uspjehe do danas.
Bienen wohl (Dany’s) Maxipack 1000 ml
37,00 €
Bienen wohl (Dany’s) Maxipack 1000 ml
CIJENA : 37 € / 1000 ml / sa PDVom
uz Bienen wohl (Dany’s) Maxipack 1000 ml preporučujemo koristit dozator :
https:/trgovina/automatski-dozator-oksalne-kiseline/
Nema na zalihi
Opis
OPIS : Dany’s Bienenwohl Maxipack 1000 ml vaš je vrhunski izbor za učinkovitu njegu pčela. Ovo pažljivo dizajnirano pakiranje sadrži vrhunsku otopinu dihidrata oksalne kiseline i prah saharoze u kombinaciji kako bi se stvorila optimizirana disperzija. Savršeno prilagođen za korištenje u košnici, nudi vašim pčelama njegu i podršku koja im je potrebna da zdrave prežive zimu.
BienenWohl 1000 ml. (kada se izmiješa)
Ima službeno odobreno za liječenje varoe u Austriji.
Vrlo učinkovit i koristi se dugi niz godina s najboljim rezultatima.
Dolazi s vrećicom praška i bočicom s fluidom. Pomiješajte prah u bočicu, protresite i spremna je za upotrebu.
BienenWohl je mješavina biljnih ekstrakata i različitih kiselina koja će ubiti varou, ali ne i pčele.
30-50 ml. potrebno je za tretiranje kolonije zimi.
Ljetni tretman (Block tretman) je 4 x 30-50 ml. sa 6 dana pauze između svakog tretmana.
*******************************
Iskustva iz prakse:
Osnovni preduvjet za dobar početak proljeća je rezidualno uklanjanje varoe u studenom-prosincu prethodne godine. Ovisno o vremenu i stanju zajednica, to može biti između kraja listopada i Božića. Po mom mišljenju, uklanjanje varoe nakon zimskog solsticija dolazi prekasno. Pčele primjećuju produženje dana i započinje matica s leglom, čak i ako samo u malim područjima. To znači da još prisutne grinje više nisu u našem dosegu. Za ovaj tretman dovoljno je 6-10 ml BienenWohla po koloniji . Uvijek prethodno zagrijte BienenWohl na oko 30°C i dobro protresite.
Da biste spriječili eventualnu proljetnu navalu grinja, možete tretirati 3 puta u ožujku-travnju (cvat vrbe, obratite pažnju na točne upute za primjenu) u razmacima od 7 dana (tri vikenda) s BienenWohl-om – količina cca. 8 ml . Ovaj tretman pokreće vrlo jaku akciju čišćenja u zajednicama, ali nije apsolutno neophodan ako postoji dovoljno i kontrolirano ublažavanje reziduala u prosincu. Međutim, to je neophodno kada se kolonije inkubiraju ili se počnu snažnije razmnožavati u siječnju .
Zbog pojačanog čišćenja, eventualno krečno leglo nestaje iz svih zajednica u kratkom vremenu. Kod slabih kolonija treba koristiti samo 3-5 ml; takve kolonije treba utopliti nakon tretmana. U proljeće, prskanje (na pčele , između okvira- ne na saće!) Bienenwohlom je također vrlo učinkovito.
Sav ovaj posao treba prilagoditi području ispaše, vremenskim prilikama i godišnjem dobu, tako da može doći do znatnih vremenskih razlika. Za vrijeme unosa meda u pravilu se ne smiju provoditi nikakvi tretmani. U svibnju uzimam 1-3 poklopljena saća legla iz svake zajednice zajedno sa stalnim pčelama za formiranje podmlatka, opskrbljujem ih gotovim matičnjakom iz vlastitog uzgoja ili još bolje maticom iz kontroliranog uzgoja . Ove mlade zajednice, ili ponekad umjetni rojevi, zatim se izgrađuju do jeseni uz polagano hranjenje i redoviti tretman BienenWohl i čine osnovu novih zajednica za sljedeću godinu (uvijek s mladim maticama, glavno tretiranje u srpnju-kolovozu BienenWohl )
Tretman BienenWohl za zajednice koje se ne koriste za proizvodnju meda dopušten je tijekom cijele godine i također ima smisla. Na taj način populacija varoe ne može previše porasti do kraja srpnja. Po mom mišljenju, ovo “ne dopustiti da se populacija varoe previše razvije” je najvažniji preduvjet za zdrave zajednice u jesen i zimu.
Znamo da se u međuvremenu u našim zajednicama zbog varoe namnože mnogi virusi koji su onda stvarni uzrok uginuća pčelinjih zajednica. Virusom zaražene kolonije mogu umrijeti sa samo 1000-2000 varoa, dok su kolonije sa 6000 “zdravih” grinja još uvijek žive. Nosilac virusa u svim slučajevima je grinja varoa svojim sisanjem na pčelinje kukuljice. Virusima (DWV, ABPV) dokazano je potrebna varoa za masovno razmnožavanje, tj. kolonije s visokom populacijom grinja u pravilu imaju i mnogo virusa (2014.). Naknadni masovni gubitak pčela ili smrt je proces čišćenja za pčelinje zajednice, koji, međutim, većina zajednica ne preživi.
Tretirajte sve kolonije s BienenWohl i odmah ih nahranite. Na ovaj način najmanje 90% svih grinja uklanja se jednom operacijom, zajedno sa svim virusima na tim košnicama. Sljedeće zimsko leglo može rasti zdravo.
Primjer: Glavna obrada samo s Bienenwohlom:
Potrebna je 6-kratna aplikacija, po mom iskustvu, od sredine srpnja do kraja kolovoza u razmaku od 6-7 dana sa svim zajednicama u isto vrijeme, tijekom prihrane (15-20ml) – kontinuirani tretman!
Ako već postoji neočekivano visoka populacija grinja na pčelinjaku u ovom trenutku (pogreške iz prethodne godine), možda već postoji predatorstvo, tada po mom mišljenju više ne možete spasiti te kolonije samo s BienenWohlom. U tom kontekstu, važno je znati da kolonije koje su već pogođene umiru još brže sa svakim tretmanom, bez obzira na vrstu. U svim slučajevima faktorske bolesti igraju ulogu (leglo je bolesno, zaraženo virusima, nozema). U ovom slučaju potrebna je kombinacija s drugim tretmanima (npr mravlja kiselina ili timol trakama ) a ostatak zajednice tretirate BienenWohlom (ljeti 15-20 ml , prethodno zagrijana), hranite u isto vrijeme i dohranjujte pogačama. Uz pretpostavku dobre mlade matice, takve će zajednice lako nadoknaditi ovaj gubitak legla i razvit će se zdrave zimske pčele. Vrijeme je uvijek važno – kada što trebam učiniti? Ova metoda ima budućnost.
Budući da nakon svakog tretiranja u kolovozu, rujnu uvijek ostaju grinje (bez obzira koje se sredstvo koristilo), zarazu varoom treba suzbijati od 15. rujna i u listopadu, inače će se ove grinje već ponovno razmnožiti zbog aktivnosti legla. pčele. Ne poznajem bolju i jednostavniju metodu od BienenWohl tretmana u intervalima od 3-4 tjedna s cca. 10-12 ml po koloniji. (1. listopada/15. listopada/1. studenog/15. prosinca). Ne oslanjam se na doktrine koje tvrde da treba provjeriti stopu prirodne smrti grinja i djelovati u skladu s tim. Grinje sam davno prestao brojati (nasumično uzimanje uzoraka), puno je važnije promatranje letne rupe. Ovo je već iznenadilo mnoge pčelare. Brzina leta je posebno visoka u to vrijeme (tiha grabežljivost).
S ovim aplikacijama ništa ne prepuštam slučaju. Osobito čišćenje susjednih kolonija oštećenih varoom donosi ogromnu ponovnu invaziju na vlastiti pčeljinjak i može trajati nekoliko tjedana do studenog.
Ako je jaka navala pčela s varoom, radim tretmane u razmacima od 7 dana sa 6-10 ml BienenWohl-a, ali tada provjeravam košnicu. Na ovaj način uhvatio sam oko 500 varoa grinja po koloniji (40 kolonija – 1 mjesto) svaki tjedan u rujnu-listopadu 2000. u razdoblju od 8 tjedana, što je oko 4000 grinja po koloniji nakon glavnog tretmana (čuo sam za pčelari koji su daleko premašili ove brojke). Svi moji susjedi na ovom postolju izgubili su sve svoje kolonije (ukupno 45) u tom razdoblju. Sve su moje kolonije prezimile. Ovo je također znak velike tolerancije pčela na BienenWohl (količina je ta koja se računa!).
aplikacija:
Ne znam za jednostavniju, sigurniju i bržu metodu od polijevanja BienenWohl.
Princip je: što je vanjska temperatura niža i što je sezona kasnija, to više treba smanjiti količinu. Sve je stvar osjećaja. Ako niste sigurni u pravu količinu, trebali biste upotrijebiti štrcaljku. Trebam oko ¼ litre BienenWohla za 30 zajednica na dva okvira. Najveća greška koju možete učiniti je nanijeti previše u hladnoj sezoni. Ako pčele više ne mogu ispariti količinu, odletjet će, dakle: manje je više.
Preostalo (zadnje) ublažavanje u prosincu danas bi trebalo biti samo po sebi razumljivo, ne ispod 0° do +5°C vanjske temperature, bolje na 8-10°C – količina cca.6-10ml . Uvijek je dobro imati mogućnost izbora dana tretiranja u jesen prema vremenu, tj. lijep topao dan nakon tretiranja uvijek je povoljan za pčele.
Ovim izvješćem o iskustvu samo želim pojasniti da se kontrola grinja danas proteže tijekom cijele godine i da treba usvojiti način rada ili upravljanja zajednicama koje moraju biti usmjerene prema ritmu razvoja pčelinje zajednice. . To jednostavnim jezikom znači: dosljedno upravljanje varoom, populacija grinja mora se održavati ispod praga oštećenja tijekom cijele godine i također kontrolirati. Svima mora biti jasno da sve to uključuje rad. Također mora biti jasno da je sve to povezano s novcem. Tko štedi na najboljim tretmanima u pčelarstvu i ne vodi računa o pčelinjem društvu, taj se, po mom mišljenju, ništa ne razumije u pčelarstvo. Pčelarstvo mora biti isplativo prodajom visokokvalitetnih proizvoda. Integrirao sam biološki BienenWohl u svoju metodu rada i postigao sam najbolje uspjehe do danas.
MOŽDA ĆE VAM SE SVIDJETI I OVO
KAS 81 sa timolom 3 x koncentrat- 250 ml *
11,00 € Pročitaj višeKAS 81 sa timolom 3 x koncentrat- 500 ml *za pčele protiv nozemose
26,00 € Dodaj u košaricuSlični proizvodi
Mliječna kiselina 80 % u borbi protiv varoe
12,00 € Dodaj u košaricuAutomatski dozator oksalne kiseline / AUTOMATIC OXALIC ACID DOSER
15,00 €Izvorna cijena bila je: 15,00 €.12,00 €Trenutna cijena je: 12,00 €. Dodaj u košaricuEtanol ( denaturirani ) 96 % ( alkohol ) , otapalo , sredstvo za čišćenje , denaturiran 1 L
11,50 € Dodaj u košaricuOctena kiselina esencija 80% protiv voskovog moljca
9,00 € Dodaj u košaricuFeromon matice AVROMAM-mamac za rojeve patentiran i sa garancijom – AVROMAM / Pheromone of bee queen – swarm lure , patented and with warranty
66,00 € Pročitaj višeBLOKATOR MATICE PVC
3,00 €Izvorna cijena bila je: 3,00 €.2,00 €Trenutna cijena je: 2,00 €. Dodaj u košaricuTimol u prahu 1000 grama ,u pčelarstvu,upotreba i iskustva
110,00 € Dodaj u košaricuDimilca protiv varoe, Varrojet 2
44,00 € Pročitaj višeDimni topa Vita Bee ( aerosolni )
175,00 € Dodaj u košaricuOksalna kiselina,u pčelarstvu,upotreba i iskustva
3,00 € Dodaj u košaricuFeromon matice-mamac za rojeve iz RUSije u gelu/ Pheromone of bee queen – swarm lure in gel ,50 ml
15,00 € Pročitaj višeSublimator (isparivač) oksalne kiseline
245,00 € Dodaj u košaricuSlični proizvodi
BLOKATOR MATICE PVC
3,00 €Izvorna cijena bila je: 3,00 €.2,00 €Trenutna cijena je: 2,00 €. Dodaj u košaricuDimni topa Vita Bee ( aerosolni )
175,00 € Dodaj u košaricuDimilca protiv varoe, Varrojet 2
44,00 € Pročitaj višeAskorbinska kiselina – Vitamin C 100 grama
3,50 € Dodaj u košaricu